Płyn micelarny – co to i dla kogo?

Płyn micelarny- co to takiego?

Płyny micelarne (lub wody micelarne) to hit ostatnich lat. Coraz częściej możemy je zobaczyć nie tylko na półkach sklepowych, ale również we własnych domach. Z przeznaczenia do demakijażu twarzy, z powodzeniem mogą zastąpić żele, mleczka, płyny dwufazowe czy chusteczki. Ale co to takiego jest i czy każdy może je użwywać?

Czytaj dalej »

masło shea

Masło shea – super kosmetyk na (prawie) wszystko

Masło shea, inaczej masło karite, to właściwie nie jest kosmetyk, ale surowiec kosmetyczny, ponieważ składa się – no cóż, tylko z masła shea. Dzięki temu nie moze być ono właściwie bardziej naturalne! Ważne, by było to masło nierafinowane, bo tylko wtedy zachowuje ono właściwości, o których napiszę poniżej.

Czytaj dalej »

Hydrolat – co to jest?

Hydlolat- dla kogo i jak go stosować?

Jeszcze do niedawna właściwie nic się nie słyszało o hydrolatach, natomiast teraz można ich spotkać coraz więcej, na bazie przeróżnych roślin, a więc do rozmaitego zastosowania. Szczególnie jest to widoczne na rynku polskim, gdzie „władzę” przejmują kosmetyki naturalne (a hydrolaty oczywiście są naturalne). Na rynku holenderskim nie spotkałam jeszcze hydrolatów (oprócz wody różanej), ale jeśli nawet są, to nie tak różnorodne i tak powszechne jak nasze polskie.

Czytaj dalej »

Kolagen na rozstępy

Kolagen Naturalny na rozstępy
Rozstępy…To za ich sprawą wiele kobiet popada w kompleksy. Problem ten nie dotyczy jedynie pań coraz częściej borykają się z nim również mężczyźni, w tym także sportowcy.
Jak je usunąć? Czy istnieją skuteczne sposoby, żeby pozbyć się tego nieestetycznego problemu? Oto
często pojawiające się pytania…

Czytaj dalej »

Dzieci w aucie

Jakie są zasady przewożenia maluchów w samochodzie, co się zmieniło I o czym trzeba pamiętać?
Jak zasady panujące w Holandii odnoszą się do innych krajów europejskich (np. Polski?)
A co z innymi pojazdami (rower, motorower albo skuter)?
O tym wszystkim dowiecie się poniżej!

Czytaj dalej »

Savon Noir

Czarne mydło (Savon Noir)

Jeszcze do niedawna prawie nikt nie wiedział, że coś takiego jest, teraz zaczynamy go co raz chętniej i częściej kupować. A dlaczego? Bo mimo swej prostoty (składa się tylko z dwóch składników) posiada niesamowite działania. Jak powstaje i dla kogo jest przeznaczone przeczytacie w dalszej części artykułu.

Czytaj dalej »

Kosmetyki na wiosnę 2019

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia. Wszędzie dookoła już możemy zobaczyć pełno przebiśniegów I robi się coraz bardziej zielono. A wiosenne słońce

Czytaj dalej »

Pielęgnacja twarzy krok po kroku

W poprzednim artykule opisałam jakie są rodzaje cery, I że jest to bezspornie podstawowa wiedza jaką trzeba posiadać, by ją dobrze pielęgnować. Drugą sprawą jest, jakie czynności trzeba wykonywać codziennie rano oraz wieczorem, żeby nasza skóra była jak najdłużej młoda I w jak najlepszej kondycji.
Na rynku jest oczywiście bardzo duży wybór kosmetyków różnego rodzaju, ale zamiast ułatwiać sprawę, czyni ją jeszcze bardziej zagmatwaną. Bo po co nam właściwie te wszystkie żele, wody micelarne, toniki, a kiedy tak naprawdę używać serum czy maseczki?

Czytaj dalej »

Cera sucha- jak o nią zadbać?

Skóra sucha, podobnie jak skóra wrażliwa, bardzo często wiąże się z dolegliwościami takimi jak pieczenie, swędzenie, uczucie ściągnięcia, podrażnienie. Taka skóra jest cienka, matowa, szorstka w dotyku i ma skłonność do łuszczenia się. Nie jest ona jednak tak trudna w pielęgnacji jak skóra wrażliwa- jeśli będziemy o nią dobrze dbać, szybko zapomnimy o powyższych dolegliwościach. Pamiętajmy jednak, że zła/niewystarczająca pielęgnacja po pierwsze nie poprawi jej stanu, a po drugie może o tyle ją pogorszyć, że nasza skóra będzie już nie tylko sucha, ale i wrażliwa.

Czytaj dalej »

Cera wrażliwa- jak o nią dbać?

Cera wrażliwa- chyba najbardziej trudna w pielęgnacji, a posiada ją wedle niektórych statystyk aż 60% kobiet I 40 % mężczyzn, a liczba ta stale rośnie. Powodem są tu skażenie środowiska, ciągły stres, chemikalia zawarte w kosmetykach I jedzeniu. Wszystkie te czynniki sprzyjają temu, że nasza skóra z czasem się uwrażliwia. W odpowiedzi na patogen czy to wewnętrzny (endogenny) czy zewnetrzny (egzogenny) nasza skóra robi się czerwona, szczypie, swędzi, łuszczy się, a czasem powstają nawet różnego rodzaju krostki, a także odczuwalne jest ciepło na policzkach (szczególnie po spożytym alkoholu).

Czytaj dalej »